تبلیغات

جابه‌جایی پوسته زمین پس از زلزله کرمان +عکس

سازمان فضایی ایران نقشه فضایی جابه‌جایی پوسته زمین پس از زلزله کرمان را منتشر کرد.

به گزارش صبحانه،سازمان فضایی ایران با تحلیل تصاویر ماهواره ای پس از وقوع زلزله استان کرمان، نقشه جابه‌جایی پوسته زمین در راستای دید ماهواره را منتشر کرد.

این سازمان اعلام کرد: در ساعت ۰۶:۰۲ صبح مورخ دهم آذرماه سال ۱۳۹۶، زلزله ای به بزرگای ۶.۱ در مقیاس ریشتر، استان کرمان را لرزاند. سازمان فضایی ایران با تحلیل تصاویر ماهواره ای راداری Sentinel-۱A قبل و بعد از وقوع زلزله مذکور، نقشه جابه جایی پوسته زمین در راستای دید ماهواره را تولید کرد.

جابه‌جایی پوسته زمین پس از زلزله کرمان +عکسبراساس نقشه های تولید شده، بیشترین جابه‌جایی، حدود ۱۵ سانتی متر و به سمت راستای دید ماهواره، در منطقه ای واقع در ۹ کیلومتری روستای گزک و ۵۳ کیلومتری شهر کرمان است. میزان جابه‌جایی پوسته زمین در امتداد قائم و افقی نیز توسط سازمان فضایی ایران در حال محاسبه است./مهر

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار