تبلیغات

مزاحم اینترنتی در دام پلیس فتا گرفتار شد

رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: فردی که با ارسال پیام‌های توهین آمیز و غیراخلاقی در فضای مجازی به یکی از شهروندان موجبات آبروریزی و هتک حیثیت وی را فراهم آورده بود شناسایی و دستگیر گردید.

به گزارش صبحانه،سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی به طور پی در پی اقدام به ارسال پیام‌های توهین آمیز و ضد اخلاقی به وی می‌نماید بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

 وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی و بررسی اکانت شاکی متهم به هویت الناز. ف. از اقوام نزدیک شاکی شناسایی و دستگیر گردید.

سرهنگ مرتضوی بیان کرد: فرد مذکور از شگرد‌های متعددی جهت مخفی نمودن هویت خود استفاده نموده بود ولیکن با هشیاری کارشناسان این پلیس و به کارگیری اقدامات فنی و پلیسی عامل فعل مذکور شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: متهم که در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت انگیزه خود را انتقام جویی عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه نشر اظهارنظر‌های توهین‌آمیز در صفحات، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی کاربران از نظر قانون جرم محسوب می‌شود، افزود: این موضوع در قانون جرایم رایانه‌ا‌ی نیز در نظر گرفته‌شده و پلیس فتا به‌عنوان ضابط قضایی موظف به رسیدگی و دنبال کردن اقدامات لازم برای رسیدگی به شکایت کاربران است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در پایان یادآور شد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند نظرات و مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار