تبلیغات

گرانی مخدر شیشه تا ۱۰۰ میلیون تومان

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیشترین تاثیر قیمت مواد مخدر به علت عرضه و تقاضای آن است.

به گزارش صبحانه،در رابطه افزایش قیمت ارز بر قیمت مواد مخدر اظهار کرد: بحث‌های متفاوتی در رابطه با ارتباط قیمت مواد مخدر با ارز مطرح شده است که موافق این نیستم که قیمت مواد مخدر از ارز تاثیر می‌پذیرد.

وی افزود: بیشترین تاثیر بر قیمت مواد مخدر به علت عرضه و تقاضای مواد است. هرچه عرضه مواد بیشتر باشد قیمت مواد کاهش و هرچه عرضه کمتر و مقابله با عرضه سخت‌تر باشد، قیمت مواد افزایش می‌یابد. از سوی دیگر تقاضای مواد است که هر چه تقاضای بیماران بیشتر یعنی تعداد کمتری از معتادین را تحت پوشش خدمات درمانی قرار داده باشیم و معتادین به قاچاقچیان اعتماد نکنند و به سمت مراکز درمانی بروند، کشش بازار کم می‌شود و قیمت مواد تغییر و کاهش پیدا می‌کند.

افشار گفت: کشور ما در مجاورت کشور افغانستان به عنوان بزرگترین منبع تولید مواد مخدر قرار دارد که موضوع قیمت و تاثیر آن بر روی مواد مخدر می‌تواند مربوط به این مورد نیز باشد.

وی ادامه داد: ممکن است قیمت ارز بر مواد مخدری مانند شیشه که مواد اولیه آن از خارج وارد می‌شود تا حدودی تاثیر گذارد، اما بیشترین عاملی که بر افزایش قیمت ماده شیشه تاثیر گذار بود، کنترل پیشتاز‌های شیشه در کشور به صورت علمی بود که در یک مقطع زمانی میزان پیشتاز‌های شیشه که برای تولید دارو‌های سرماخوردگی، آنتی هیستامین بالا بود به صورت مقطعی کاهش یافت؛ به همین دلیل قیمت ماده شیشه افزایش پیدا کرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در گذشته قیمت شیشه کیلیویی ۵۰ تا ۱۰ میلیون تومان بود، تصریح کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو ماده مخدر شیشه حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است.

افشار گفت: نمی‌توان گفت: چه ماده‌ای گران و یا ارزان است، اما قیمت ماده مخدر تریاک نسبت به سایر مواد پایین‌تر است آن هم به علت دسترسی بیشتر است. همچنین علی رغم کنترل‌های بسیار زیاد، کماکان تریاک قاچاق از سوی افغانستان که به کشور ما از لحاظ جغرافیایی نزدیک است به کشور وارد می‌شود که این نیز یکی از عوامل ارزان بودن این ماده مخدر است./باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار