تبلیغات

درگذشت محمد عبادی دوبلور پیشکسوت ایرانی

درگذشت محمد عبادی دوبلور پیشکسوت ایرانی به گزارش اولی ها: محمد عبادی دوبلور پیشکوست کشورمان که صداپیشگی نقش هایی چون شرلوک هولمز یا تسوکه در انیمیشن سفر‌های میتی کومان را برعهده داشت، شامگاه ۲۳ مرداد ماه درگذشت.

درگذشت محمد عبادی دوبلور پیشکسوت ایرانی

درگذشت محمد عبادی دوبلور پیشکسوت ایرانی

محمد عبادی از دوبلور‌های قدیمی و مشهور ایران بود. وی در سال ۱۳۲۶ متولد شد و فعالیت در عرصه دوبله را از ۲۵ سالگی آغاز کرد. محمد عبادی را طرفداران انیمیشن باید به‌خوبی بشناسند؛ چرا که وی صداپیشه شخصیت‌هایی چون تسوکه در انیمیشن «سفر‌های میتی کومان» یا بوشوگ در انیمیشن «لوک خوش‌شانس» بوده است. علاوه بر این محمد عبادی در آثار مختلفی صداپیشگی شخصیت شرلوک هولمز را هم برعهده داشته و در سریال «ناوارو» هم که زمانی محبوبیت بسیار زیادی در ایران داشت، برای شخصیت اوکلند صداپیشگی کرده است. 

محمد عبادی مدتی بود که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد و متاسفانه در اولین ساعات بامداد امروز، در اثر ایست قلبی در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت. مرتضی میر‌باقری، معاون سیما، در پیامی درگذشت این دوبلور معروف را تسلیت گفت که متن این پیام به شرح زیر است:

خبر درگذشت صدای ماندگار واحد دوبلاژ رسانه ملی جناب آقای محمد عبادی مرا و تمامی دوستداران و علاقمندان این هنرمند گرانقدر را اندوهگین کرد.

هر چند اکنون محمد عبادی در میان ما نیست اما بی‌تردید هنر والا و صدای اررزشمند به‌جا مانده از آن مرحوم و یاد و خاطره این هنرمند متعهد با ما خواهد ماند.

اینجانب با عرض تسلیت به خانواده این عزیز از دست رفته، خانواده بزرگ دوبلاژ صداوسیما و تمامی دوستداران محمد عبادی عزیز، از خداوند منان برای آن عزیز از دست رفته آمرزش و آرامش و برای بازماندگان صبر جزیل خواهانم.

مجله اینترنتی اولی ها درگذشت این هنرمند را به جامعه هنری و خانواده ایشان تسلیت می گوید.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار