تبلیغات

سرقت و کلاهبرداری در پوشش افسر نظامی +عکس

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهمی خبر داد که تحت پوشش افسر عالی رتبه نظامی اقدام به کلاهبرداری، سرقت و اخاذی کرده است.

سرقت و کلاهبرداری در پوشش افسر نظامی +عکسبه گزارش صبحانه،سرهنگ داوود فرد در توضیح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت‌های تحت پوشش مأمور با استفاده از یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ، موضوع جهت رسیدگی در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که سرنشینان پیکان سفیدرنگ دو نفر بوده، اما سارق اصلی مردی حدودا ۵۰ ساله است که ضمن معرفی خود به عنوان افسر عالی رتبه نظامی و در حالیکه در برخی از سرقت‌ها نیز لباس فرم نظامی به تن داشته، اقدام به سرقت وجوهات همراه آن‌ها کرده است.

سرقت خودرو پیکان در پوشش تصادف ساختگی

با توجه به اظهارات مالباختگان، شناسایی دقیق محل‌های سرقت و بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته‌ی محدوده‌های سرقت، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی خودرو پیکان سفید رنگ به شماره انتظامی ایران ۸۷/*ج ۴۲ شدند.

در بررسی سوابق خودرو پیکان مشخص شد که این خودرو دارای سابقه سرقت به مورخه ۱۶/۰۳/۱۳۹۷ است؛ لذا مالک آن جهت انجام تحقیقات به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد. مالک پیکان سفید رنگ پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:: در مورخه ۱۰/۰۳/۱۳۹۷ جهت مراجعه به دانشگاه، از شهرستان زنجان به تهران آمدم؛ در حوالی میدان آزادی در داخل ماشین در حال استراحت بودم که ناگهان دو سرنشین یک موتورسیکلت به بنده نزدیک شده و با داد و فریاد اظهار داشتند که "چرا فرار می‌کنی؟ " و مدعی شدند که "شما با ماشین به ما زدید و ما را مجروح کردید و دارای فرار می‌کنی و... "؛ یکی از این دو نفر که دارای محاسن بود و حدودا ۵۰ ساله نیز سن داشت ضمن معرفی خود به عنوان "سرهنگ"، با تهدید و فریب مرا سوار پیکان کرد و به همراه خودش به بیمارستان ... برد؛ زمانیکه از بیمارستان بیرون آمدیم این شخص (جناب سرهنگ) بیان داشت: "مبلغ ۴ میلیون تومان هزینه بیمارستان و پای من می‌شود و شما باید این پول را پرداخت کنید" که بنده گفتم من اصلا با شما تصادف نکردم و پولی هم ندارم، اما با این وجود به زور و تهدید مرا مجبور کردند تا ماشین خودم را به همراه تمامی مدارک خودرو به آن‌ها تحویل دهم و من نیز به ناچار پس از تحویل دادن ماشین به آن‌ها، با اتوبوس به شهرستان برگشتم.

 سرقت و کلاهبرداری در پوشش افسر نظامی +عکس

دستگیری پدر و پسر مأمورنما

با توجه به شیوه و شگرد سرقت خودرو پیکان سفید رنگ، دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت و در ادامه در مدت زمان کوتاهی، خودرو در شهرستان کرج – منطقه فردیس مورد شناسایی قرار گرفت؛ کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به فردیس مراجعه و در تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام "امیرحسین" (۵۶ ساله) شدند که در سال ۱۳۸۷ نیز به اتهام جعل عنوان مأمور و افسر علی رتبه نظامی دستگیر و روانه زندان شده و تصویر وی از سوی مالک خودرو پیکان و همچنین تعدادی از شکات و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت؛ همچنین تصویر پسرِ امیرحسین به نام "پوریا" (متولد ۱۳۷۱) نیز به عنوان متهم دوم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی تصاویر این پدر و پسر، محل دقیق زندگی آن‌ها در یکی از شهرک‌های منطقه فردیس شناسایی، در مورخه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ طی دو عملیات جداگانه هر دو نفر آن‌ها توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرقت و کلاهبرداری در پوشش افسر عالی رتبه نظامی
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر گفت: کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی از محل سکونت متهم اصلی پرونده اطلاع پیدا کردند که وی با ظاهرسازی و معرفی خود به عنوان یکی از افسران عالی رتبه نظامی اقدام به نمایش چهره‌ای بسیار موجه و قابل احترام از خود در میان مردم منطقه کرده بگونه‌ای که اهالی محل بعضا جهت پیگیری مشکلات اداری و ... به این شخص مراجعه کرده و متهم با همدستی پسرش، با سوء استفاده از همین موضوع اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان منطقه فردیس کرده؛ حتی با شناسایی یکی از شکات مشخص شد که متهم اقدام به خواستگاری دختر یکی از اهالی برای پسر خود نیزکرده است؟!.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: متهمین با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران و جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ مورد سرقت و یا زورگیری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند./میزان

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار