تبلیغات

تاخیری در ثبت نام سامانه سماح وجود ندارد

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه معطلی، تاخیر و مشکلی در فرایند ثبت نام سامانه سماح وجود ندارد، تاکید کرد: به متقاضیان توصیه می‌کنیم که برای دریافت روادید، فقط از این مرجع اقدام کنند.

به گزارش صبحانه،حمید محمدی از فعالیت شبانه‌روزی حدود ۲۵۰۰ دفتر زیارتی خبر داد و گفت: همه می‌توانند برای ثبت‌‌‌نام اولیه به سامانه سماح مراجعه کنند که هزینه روادید، بیمه پزشکی در این سامانه پوشش داده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به مساعدت رئیس‌‌جمهور، دستور داده شد با پیشنهاد بانک مرکزی هزینه ریالی ارز کاهش یابد و مجموع هزینه زائرین ۲۳۴ هزار تومان باشد که تقریبا معادل رقم سال گذشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: برای ثبت نام نیاز نیست هرکس شخصا ثبت نام کند و یک نفر می‌‌تواند به عنوان مسئول یک گروه به عنوان سرگروه ثبت نام کند. کار روان و ساده است و پرداخت نیز حتما به صورت الکترونیکی در سامانه سماح است.

محمدی اضافه کرد: بعد از آن زوار به نزدیکترین دفتر زیارتی مراجعه می‌‌‌کنند و مدارک را تحویل می‌‌‌دهند. در حال حاضر ویزا و گذرنامه با سرعت خوبی در حال تحویل است و علاوه بر چهار کنسولگری عراق در کرمانشاه، اهواز، تهران و مشهد دفاتر کنسولی دیگر نیز فعال هستند.

وی یادآور شد: به هیچ وجه معطلی، تاخیر و مشکلی در فرایند ثبت نام سامانه سماح وجود ندارد اما به عزیزان که به حرکت عظیم اربعین علاقه دارند، توصیه می‌‌‌‌کنیم نسبت به دریافت گذرنامه، ویزا و ثبت نام در سامانه سماح اقدام کنند و به کانال‌‌های دیگر مراجعه نکنند که یا هزینه بیشتری متحمل شوند یا ویزای جعلی دریافت کنند.

منبع:ایلنا

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار