تبلیغات

راننده اتوبوس مرگ دستگیر شد !

این حادثه ساعت 5 و 40 دقیقه صبح دیروز اتفاق افتاد. اتوبوس 22 سرنشین داشت که از شاهین شهر به سمت شیراز در حرکت بود. 5 نفر از مسافران در دم جان باختند و 15 نفر نیز مجروح شدند.

خواب آلودگی راننده

سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به جزئیات ثبت شده در سامانه سپهتن در زمان واژگونی اتوبوس گفت: براساس اطلاعات این سامانه، راننده اتوبوس می توانسته بین راه استراحت کند اما استراحت نکرده است! بررسی های مقدماتی همچنین نشان می دهد این راننده در زمان حادثه خواب بوده و به همین خاطر به مسیر مقابل وارد و در حاشیه جاده واژگون شده است. از سوی دیگر برای راننده اتوبوس تخلفی ثبت نشده و راننده کمکی نیز در اتوبوس حاضر بوده است. راننده در این حادثه زنده مانده و برای تحقیق و بازجویی در اختیار کارشناسان پلیس راه قرار دارد تا مشخص شود چرا راننده استراحت نکرده است. بررسی های کارشناسان نشان می دهد ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس به دلیل خستگی و خواب آلودگی علت این واژگونی بوده است.

بازداشت راننده

پس از حادثه واژگونی اتوبوس، پرونده قضایی تشکیل و راننده اتوبوس بازداشت شده است.باقر بوستانی - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرودشت - به میزان گفت: راننده اتوبوس در بازداشت بسر می برد. دستورات قضایی لازم برای رسیدگی به این موضوع صادر شده است و می بایست اصالت بیمه نامه و گواهینامه راننده اتوبوس تأیید شود.

در حال حاضر منتظر نتایج و تحقیقات کارشناسی ازسوی افسر پلیس و پزشکی قانونی هستیم.

حال دو مسافر فرانسوی اتوبوس مساعد است

سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در این حادثه ۵ نفر کشته و 15 نفر مجروح شده اند. دو نفر از سرنشینان اتوبوس از گردشگران کشور فرانسه بودند که براساس گزارش های دریافتی حالشان مساعد است.

محمد جواد مرادیان، رئیس اورژانس استان فارس نیز گفت: ساعت 45 و 5 دقیقه صبح شنبه 21 مهر، اتوبوسی که از اصفهان عازم شیراز بود، در محور سعادت شهر به مرودشت واژگون شد. بلافاصله 6 دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند. در این حادثه 15 نفر مصدوم شدند و 5 نفر در محل جان باختند. 4 نفر از مصدومان در محل درمان شدند و 11 نفر دیگر نیز به بیمارستان شهید مطهری مرودشت انتقال یافتند.

شناسایی هویت سه نفر از جانباختگان

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس نیز از احراز هویت سه نفر از جانباختگان واژگونی اتوبوس مرودشت خبر داد.

اسامی به شرح زیر اعلام شده است:صادق عباسی فرزند مرتضی- اسماعیل پژنگ فرزند عبدالعظیم – نازیلا درویشی فرزند عبدالله.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار