تبلیغات

5 کشتی گیر، 5 طلا/ آغاز توفانی نوجوانان آزاد و فرنگی در آسیا

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 17 تا 20 تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار می شود، در مسابقات روز نخست (امروز پنج شنبه) که در اوزان 42،46 و 50 کشتی فرنگی و اوزان 85 و 100کیلو کشتی آزاد برگزار شد، تمامی کشتی گیران کشورمان با پیروزی مقابل رقبای خود به مدال طلا رسیدند.

در وزن 42 کیلوگرم کشتی فرنگی، امید آرامی گوراو از هند را با حساب 8-0 شکست داد. وی در دوم  مقابل نورتازین کریم بردی الو از قرقیزستان 9-0پیروز شد. کشتی گیر کشورمان  در مرحله نیمه نهایی اسانچول جو از کره شمالی را 7-0مغلوب کرد و به فینال راه یافت.آرامی در کشتی فینال با نتیجه 2-0 مقابل روهان پراکاش از هند به برتری رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. اختیور بوتیروف از ازبکستان و سانچول جو از کره شمالی مشترکا به مدال برنز دست یافتند.

در وزن 46 کیلوگرم کشتی فرنگی محمد مهرابی پس از استراحت در دور نخست، مقابل جویی یانگ کایو از چین تایپه به برتری 8-0دست یافت. وی در دور بعد موفق شد زیلونگ سیونگ از چین را 10-3 شکست دهد و به فینال راه پیدا کند. محمد مهرابی در مسابقه نهایی 3-0 مقابل اربک ارگاشیف از ازبکستان به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت. مدال های برنز این وزن نصیب زیلونگ سیونگ از چین و خلیس رژابوف از قزاقستان شد.

در وزن 50 کیلو کشتی فرنگی محمد حسینوند در دور نخست مقابل سوجیاهواز چین یا حساب 10-4 پیروز شد. حسینوند در دور دوم مقابل  یرناز تلزانولی از قزاقستان با نتیجه 12-4 به برتری رسید. وی در مرحله نیمه پایانی ویجای از هند را 10-3 مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت. کشتی گیر کشورمان در کشتی فینال  با حساب 10-5 آکیل بیک کوتوبیک را شکست داد و قهرمان شد. یراسیل نوربسینوف از قزاقستان و ویجای از هندوستان مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.

سیدابوالفضل هاشمی نماینده وزن 85 کیلوگرم کشتی آزاد  کشورمان در دور نخست مقابل  لخاگوا اوچیر از مغولستان با نتیجه  9-0 به برتری رسید. وی در دور دوم با حساب 8-1  تاکوما اوتسو از ژاپن را مغلوب کرد. هاشمی در کشتی نیمه نهایی مقابل ساندیپ سایون میتل از هندوستان با حساب 7-0 به پیروزی رسید و فینالیست شد.هاشمی در مسابقه پایانی با نتیجه 6-2 دیگر کشتی گیر هندی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 100کیلوگرم کشتی آزاد، سید مهدی هاشمی در دور نخست مقابل ویکا ویکی از هندوستان با نتیجه  2-0به برتری دست یافت. وی در دور بعد موفق شد گانباتار از مغولستان را 10-صفر شکست دهد. او در مرحله بعد موفق شد با حساب 10 -صفر فرخود تشیبایف از قرقیزستان را شکست دهد و به فینال رسید.کشتی گیر سنگین وزن کشورمان در مسابقه پایانی  با نتیجه 4-2  علیشر یرگالی از قزاقستان را با شکست بدرقه کرد و صاحب گردن آویز طلا شد. ویکا ویکی و ناودیپ مالیک هر دو از هند صاحب مدال برنز شدند.

بعضی از کشورها از جمله هندوستان، مغولستان و قزاقستان در هر وزن با دو کشتی گیر در رقابت ها شرکت کرده اند. همچنین پنج نماینده کشتی کشورمان فردا (جمعه) به مصاف حریفان می روند.

انتهای پیام/س

http://fna.ir/675ZMR

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار