تبلیغات

تیروئید را با این ترفندها درمان کنید تا گرفتار عمل جراحی نشوید

مشكلات كم كاري و پركاري تيروئيد امروزه در جوامع مدرن بسيار شايع شده اما با چند راهكارهاي طبيعي و به سادگي آن را درمان كنيد.

تیروئید غده اصلی انرژی و سوخت و ساز بدن است و مکانیزم عملكرد آن پیچیده است چرا که هر سلول در بدن  دارای گیرنده های هورمون تیروئید است.

مشكلات تیروئیدي می تواند به طور طبیعی با یک رژیم غذایی مناسب، ورزش، استراحت و كاهش استرس درمان شود.

راه كار عالي براي درمان تیروئید به طور طبیعی:

1. روغن نارگیل

روغن نارگیل برخلاف بسياري  از روغن های پخت و پز در روند تبدیل T4 به T3 خللي وارد نمي كند اين امر موجب افزایش سوخت و ساز و كاهش وزن مي شود. این روغن همچنین در تقويت و سلامت سیستم ایمنی بدن بسیار تاثيرگذاراست به همين دليل توصيه مي شود كه روزانه حداقل یک قاشق از این روغن استفاده شود.

2.مصرف ویتامین A ، D ،k

این ویتامین ها برای سلامت و بهبود عملكرد هورمون تیروئید بسیار مهم است. مطالعات اخیر نشان داده که مردمي كه مشکلات تیروئید دارند اغلب كمبود این ویتامین در بدنشان ديده مي شود.

3.ورزش

تمرین برخی از روش هاي تمدد اعصاب، مانند یوگا، یا تای چی برای تنظیم عملکرد تیروئید به خصوص اگر این مشکل ناشي از افسردگی یا شنيدن خبر بسیار بد بوده باشد بسیار مفيد و موثر است.

4. اجتناب از مصرف گلوتن

 گلوتن باعث ايجاد یک واكنش در سيستم ایمنی بسیاری از مردم است که از آن به عنوان علت تیروئیدیت هاشیموتو (یک بیماری تیروئید خود ایمنی شایع ) ياد می شود.

5.کره بادام زمینی

کره بادام زمینی در بهبود مشكلات تيروئیدی در بيماران موثر است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار