تبلیغات

پیوند موفقیت آمیز بافت مصنوعی روده به موش های آزمایشگاهی/ فیلم -آکا

گروهی از محققان امریکایی موفق به پیوند بافت مصنوعی

به موش های آزمایشگاهی شدند تا امید جدیدی در این عرصه رقم بخورد.

گروهی از محققان نه تنها موفق به تولید بافت مصنوعی روده که بسیار شبیه به بافت طبیعی است شده اند بلکه این بافت مصنوعی با موفقیت نیز به موش های آزمایشگاهی پیوند زده شد.

به گزارش آکاایران: در این مطالعه، محققان پوست و سلول های سفید خون را به سلول های بنیادین تبدیل کردند که قادر است به هر نوع سلولی تبدیل شود.

محققان فضا و شرایط مناسبی را فراهم کردند تا سلول های بنیادی تبدیل به بافت های روده ای شوند. اما مطالعه هنوز ادامه داشته و تحقیقات در همین نقطه به پایان نرسید. سپس به تولید عصب هایی پرداخته شد که قابلیت تکان و حرکت را به بافت ها می دهند تا غذا بتواند در روده حرکت کند.

جیم ولز، یکی از محققان بیمارستان سینسیناتی از ایالت اوهایو درباره این مطالعه می گوید: می توان گفت، این تحقیق یکی از پیچیده ترین مهندسی های بافتی بوده که تاکنون انجام شده است. این بافت مصنوعی همانند بافت طبیعی عمل کرده و دارای لایه های داخلی است که به جذب مواد مغذی می پردازد یا حرکت غذا در طول روده را سبب می شود. محققان در این مطالعه بافت مصنوعی را به کبد موش های زنده پیوند زده و شاهد رشد بافت بودند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار