تبلیغات

بی‌محلی رهبران اروپا به ترزا می در نشست بروکسل

به گزارش افکارنیوز،

 رهبران اتحادیه اروپا در نشست اخیر بروکسل از پاسخ به ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس درباره برگزیت خودداری کرده و تنها یک سکوت سنگین نثار او کردند. می به ناچار در واکنش به این رفتار گفت: فکر می‌کنم باید همین الان اینجا را ترک کنم.

یک شاهد گفت: نخست وزیر انگلیس این حرف را بعد از آن مطرح کرد که تلاش داشت در نشست رهبران اتحادیه اروپا آنها را وادار به بحث درباره یک توافق سریع بر سر حقوق آینده شهروندان انگلیسی در اتحادیه اروپا و بالعکس کند. این تلاش او منجر به یک بن‌بست آزاردهنده شد چون مابقی اعضای اتحادیه اروپا تقاضا کردند حق خارج کردن انگلیس از مباحث مربوط به  حقوق شهروندان اروپایی در انگلیس را داشته باشند.

این رهبران همچنین گفتند: هیچ مذاکراتی بدون اطلاع قبلی انجام نخواهد شد؛ معنی این حرف این است که اروپا باید منتظر اجرایی شدن بند 50 معاهده لیسبون در آغاز سال آینده میلادی باشد.

یکی از حاضران در این نشست گفت: این یک لحظه دشوار برای یک تلاش دیپلماتیک بود و ترزا می اگرچه مودبانه اما با حالت شرمندگی گفت: فکر می‌کنم بهتر است اینجا را ترک کنم. این در حالی است که در یکسری تصاویر نشان داده شد ترزا می هنگامی که وارد بروکسل شد در میان دیگر رهبرانی که با همدیگر صمیمانه احوالپرسی می‌کردند، تنها و منزوی بود.

در نهایت بعد از مذاکرات درباره مهاجرت و سوریه که بیش از 3 ساعت طول کشید، ترزا می مساله بریگزیت را مطرح کرد و خواهان تصمیم سریع درباره حقوق شهروندان اتحادیه اروپا و انگلیس شد.

به گفته اندا کنی، نخست وزیر ایرلند، ترزا می می‌خواست در همان اوایل مذاکرات مساله حقوق شهروندان بریتانیایی در اروپا و حقوق شهروندان اروپایی در بریتانیا مورد رسیدگی قرار بگیرد اما پاسخی دریافت نکرد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار