تبلیغات

داعش عراقی ها را مجبور به تخلیه خانه کرد

خبرگزاری ایرنا: عناصر گروه تروریستی داعش روز چهارشنبه صدها شهروند عراقی ساکن موصل را مجبور به تخلیه خانه هایشان کردند.

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، منابع محلی موصل اعلام کردند که تروریست های داعش صدها شهروند بی دفاع عراقی در مناطق الحدباء، 7 آوریل، القیروان و الکندی در شمال موصل را به مجبور به ترک خانه هایشان کردند.

 

بر اساس اعلام منابع محلی، هدف تروریست ها از اجبار شهروندان به ترک خانه هایشان، استفاده از منازل به عنوان پایگاه های برای دفع حمله های نیروهای ارتش عراق است.


تروریست های داعش که بعد از شروع عملیات آزادسازی موصل در تنگنا قرار گرفته اند، برای جبران شکست های خود از غیر نظامی عراقی به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و یا آنها را مجبور به ترک خانه هایشان می کنند تا از آنها به عنوان سنگر استفاده کنند.


عملیات آزاد سازی شهر موصل از اشغال تروریست های داعش که مدتی پیش توسط نیروهای عراقی و با پشتیبانی جنگنده های ارتش عراق و نیروهای ائتلاف بین المللی آغاز شده، همچنان ادامه دارد.


حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در تاریخ 17 اکتبر 2016 (26مهر) فرمان آزاد سازی استان نینوا را صادر کرد.


عملیات آزادسازی استان نینوا و مرکز آن موصل از 17 اکتبر گذشته شروع شده و نیروهای عراقی توانستند در طول 688 روز گذشته علاوه بر محاصره شهر تلعفر در 50 کیلومتری غرب موصل، بخش های وسیعی از بخش شرقی شهر موصل را نیز آزاد و پاکسازی کنند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار