تبلیغات

بفرمایید ساندویچ های خوشمزه (1)

ماهنامه سفره ایرانی: قرار نیست همیشه ساندویچ ها به عنوان یک غذای حاضری و فوری در ذهن ما جا بیفتند، خیلی از ساندویچ ها هستند که حتی بیشتر از غذاهای دیگر زمان بر و حتی پرخرج تر هستند. اما به هرحال، خوب است که دستور تهیه انواع ساندویچ را بلد باشیم. حالا چه ساندویچ های فوری و چه سخت و پر دردسر.

 

پنینی مرغ و پستوی ریحان


ستایش پاکدل

میزان سرو: 2 نفر

مواد لازم:


نان باگت: 2 عدد سینه مرغ (بدون استخوان): یک عددفلفل دلمه ای قرمز: یک عددپنیر ماتزرلا: 100 گرمنمک: به مقدار لازمفلفل سیاه تازه (پودرشده): به مقدار لازمپاپریکا: به مقدار لازمریخان خشک: به مقدار لازم (در صورت تمایل)پستوی ریحان: به مقدار لازم
 بفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif)

 
طرز تهیه:


1. فلفل دلمه ای را از وسط دو نیم کرده و هسته های آن را جدا کنید. آن را در ظرف مناسبی گذاشته و حدود 25 دقیقه یا بیشتر در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت) قرار دهید تا پوست آن تیره و چروک خورده شود. پس از خنک شدن پوست آن را جدا کنید.


2. سینه مرغ را شسته و از طول به دو قسمت برش دهید و روی آن نمک، فلفل سیاه، پاپریکا و ریحان خشک بپاشید. هر دو برش را در تابه کاملا گریل کنید.


3. پنیر ماتزرلا را به ابعاد بزرگ برش دهید. نان های باگت را از بغل برش داده و باز کنید. روی یک طرف آنها پستوی ریحان بمالید و فلفل دلمه ای کباب شده، سینه مرغ و پنیر ماتزرلا را قرار دهید. هر دو طرف ساندویچ ها را در تابه گریل کنید.

نکته: برای تهیه یک پیمانه پستوی ریحان، 2 پیمانه برگ ریحان تازه را 6 حبه سیر، یک قاشق چای خوری نمک و یک دوم پیمانه پنیر پارمزان در غذاساز مخلوط کرده تا صاف و یکدست شوند. به تدریج یک سوم پیمانه روغن زیتون اضافه و مخلوط کنید. می توانید پستو را در ظرف دردار در یخچال نگهداری کنید.


ساندویچ یونانی


بیتا منوچهری

میزان سرو: 4 نفر

مواد لازم:


سینه مرغ (بدون پوست و استخوان): 2 عددسیر (ریز خردشده): 4 حبهآب لیمو سنگی: یک عددروغن زیتون: 2 ق س سرکه بالزامیک: 2 ق چارگانوی خشک: یک ق چنمک: یک ق چبرگ کاهو: برای سروگوجه فرنگی (خردشده): برای سروپیاز قرمز (خردشده): برای سروخیار (خردشده): برای سرونان پیتا: به مقدار لازممواد لازم سس:خیار (پوست کنده و رنده شده): یک عددماست یونانی: 2 پیمانه سیر (ریز خردشده): 2 حبهسرکه بالزامیک: 2 ق چآب لیمو سنگی: نصف یک عددشبت خشک: یک دوم ق چنمک: به مقدار لازمفلفل سیاه تازه (پودرشده): به مقدار لازم بفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif)


طرز تهیه:


1. سیر، آب لیمو ترش، روغن زیتون، سرکه بالزامیک، ارگانوی خشک و نمک را در ظرف مناسبی با هم مخلوط کنید. سینه های مرغ را به این مخلوط اضافه کنید و حدود چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه دار شوند. سپس آنها را به ابعاد کوچکتر برش داده و در تابه گریل کنید تا کاملا بپزد.


2. برای تهیه سس، خیار را پوست کنده و رنده کنید و کاملا آب اضافی آنها را بگیرید. ماست، خیار رنده شده، سیر، آب لیمو ترش، سرکه بالزامیک و شبت خشک پودرشده را در ظرف مناسبی با هم مخلوط کنید. نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و سس را حداقل 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. نان های پتیا را گرم کرده و مرغ گریل شده، سس، برگ کاهو، گوجه فرنگی، پیاز و خیار را در آن قرار داده و به همراه برش های لیموترش سرو کنید.


ساندویچ قارچ و پنیر


ستایش پاکدل

مواد لازم:


روغن زیتون: یک ق چقارچ (خردشده): یک الی 2 پیمانهکره: به مقدار لازمپیاز (نازک خردشده): نصف یک عددنان تست: 4 عددپنیز ماتزرلا: 3 الی 4 ورقهروغن: به مقدار لازمبفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif) 


طرز تهیه:


1. روغن زیتون را در ظرف مناسبی روی حرارت گرم کنید و قارچ را در آن تفت دهید تا نرم شود. قارچ را از ظرف خارج کنید و یک قاشق سوپ خوری کره به ظرف اضافه کرده و پیاز را در آن تفت دهید تا طلایی رنگ شود.


2. مقداری کره نرم شده روی نان های تست بمالید. تابه را با روغن چرب کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید. نان های تست را در تابه قرار دهید. روی آنها قارچ، پیاز و ورقه های پنیر ماتزرلا بگذارید. دو عدد نان تست باقی مانده را روی آنها بگذارید. پس از اینکه یک طرف آنها طلایی و برشته شد، آنها را برگردانید تا طرف دیگر ساندویچ ها نیز برشته شده و پنیر ذوب شود. سپس سرو کنید.
تاکوی گل کلم
راضیه عمادی

میزان سرو: 2 نفر

مواد لازم:


گل کلم (کوچک): یک عددروغن زیتون: 2 ق سفلفل قرمز (پودرشده): یک دوم ق چنمک: یک چهارم ق چزیره (پودرشده): یک چهارم ق چپاپریکا: یک چهارم ق چارگانوی خشک: یک چهارم ق چفلفل سیاه (نگینی خردشده): نصف یک عددآب لیمو شیرازی: یک عددماست یونانی: یک چهارم پیمانه سس چیلی: یک الی 3 ق چنان تورتیا: 6 عددفلفل قرمز (نگینی خردشده): برای سروبرگ گشنیز: برای سرولیمو شیرازی (برش داده شده): برای سروبفرمایید ساندویچ های خوشمزه (Slideshow- Notif) 


طرز تهیه:


1. ابتدا دمای فر را روی 220 درجه سانتیگراد (425 درجه فارنهایت) قرار دهید. گل  کلم را به ابعاد کوچک برش دهید و با روغن زیتون، فلفل قرمز پودرشده، نمک، زیره، پاپریکا، ارگانوی خشک و فلفل سیاه پودرشده کاملا مخلوط کنید. سپس آن را به سینی فر انتقال داده و به مدت 45 دقیقه در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا طلایی و برشته شوند (هر 15 دقیقه یکبار گل کلم را مخلوط کنید).


2. پیاز قرمز نگینی خردشده، آب لیمو ترش و نمک را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید تا مزه دار شوند. ماست یونانی و سس چیلی را نیز با هم در ظرفی جداگانه مخلوط کنید.


نان های تورتیا را گرم کنید و سپس با گل کلم برشته شده، پیاز مزه دار شده، مخلوط ماست، فلفل قرمز، برگ گشنیز و برش های لیمو سرو کنید.

ادامه دارد...

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار