تبلیغات

اشغال ۲۴۰۰ هکتار از کرانۀ باختری توسط صهیونیست‌ها

به گزارش افکارنیوز،

ک وبگاه‌ اسرائیلی، اطلاعاتی مبنی بر اشغال بیش از 2400 هکتار زمین در کرانۀ باختری ظرف سه سال گذشته منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری معاً به نقل از این وبگاه، اشغال این مساحت از زمین در راستای شهرک‌سازی برای صهیونیست‌ها صورت گرفته است.

بر اساس ارقام منتشرشده، یک‌چهارم این زمین‌ها متعلق به شهروندان فلسطینی است، درحالی‌که اسرائیل می‌گوید زمین‌هایی که برای شهرک‌سازی «مصادره» شده‌اند، متعلق به فلسطینیان مهاجر است و شهرک‌نشینان اسرائیلی بخشی از این زمین‌ها را با تکیه به قانون ساختگیِ «نگهبانان اموال غائبان» و به بهانۀ کشت و کار تصرف کرده‌اند.

به گزارش پرس‌تی‌وی، قانون «اموال غائبان» یکی از ستم‌های بی‌شماری است که اسرائیل در حق فلسطینی‌ها روا داشته است. در سال 1950 میلادی کنست این قانون را تصویب کرد و بر اساس آن تمامی اموال و املاک متعلق به فلسطینیانی که پس از سال 1948 به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند، در تصرف افرادی به‌عنوان «نگهبانان اموال غائبان» قرار می‌گیرد و این افراد بر اساس این قانون جعلیِ صهیونیستی، اختیار تصرف کامل این املاک را در دست دارند.

پایگاه معاً افزود عملیات تصرف این زمین‌ها و گسترش شهرک‌های صهیونیست‌نشین از شمال کرانۀ باختری تا شهرک‌های منطقۀ الخلیل را در برگرفت. بنا به گزارش این پایگاه، تنها در سال 2014، شهرک‌نشینان 83 هکتار متعلق به شهروندان فلسطینی را تصرف کردند. در سال 2015، تصرف عدوانی سرزمین‌های فلسطینی افزایش یافت و به 315 هکتار رسید. این عدد در سال 2016 به 186 هکتار رسید.

سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان، شهرک‌های اسرائیلی ساخته‌شده در کرانۀ باختری و بیت‌المقدس را غیرقانونی می‌دانند چراکه رژیم صهیونیستی در جنگ سال 1967 این سرزمین‌ها را اشغال کرد. بر مبنای کنوانسیون ژنو هرگونه ساخت‌وساز از سوی اشغالگر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

بیش از نیم میلیون صهیونیست در بیش از 230 شهرک که اسرائیل بعد از جنگ 1967 و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است، سکنی گزیده‌اند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار