تبلیغات

اگر بادمجان دوست دارید، بادمجان زغالی درست کنید

وب سایت دکتر کرمانی: اگر بادمجان دوست دارید این دستور غذایی می تواند خبر بسیار خوبی برایتان باشد. اگر تا به حال این غذا را امتحان نکرده اید شرط می بندم بعد از یک بار میل کردن معتادش می شوید. بادمجان کبابی یکی از غذاهای کم کالری نیز هست که می توانید هنگام رژیم رویش حساب کنید. در این دستور پخت سعی کردیم با سس چرمولا طعم بادمجان های کبابی را به سطحی دیگر ببریم. انواع ادویه جات و سبزیجاتی که در این دستور غذایی به کار رفته، آن را تبدیل به غذایی سالم و خوش طعم می کند.

مواد لازم:

2 قاشق چای خوری دانه زیره سبز1 قاشق چای خوری بذر گشنیز1 قاشق چای خوری پوسته لیموی رنده شدهیک دوم قاشق چای خوری نمکیک چهارم قاشق چای خوری پودر فلفل قرمزیک هشتم قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه2 حبه سیر که به خوبی ریز ریز شده باشندیک فنجان گشنیز تازهیک فنجان جعفری تازه2 قاشق غذاخوری آب لیمو تازهیک چهارم فنجان روغن زیتون خالص ( اکسترا ویرجین )اسپری پخت یا مقداری روغن2 عدد بادمجان متوسط که برش های باریک خورده باشد ( حدود 900 گرم ).بادمجان زغالی به همراه سس چرمولا

دستور پخت:

1- ماهی تابه ای خشک را روی حرارت متوسط گرم کنید. دانه های زیره سبز و گشنیز را اضافه کنید. به مدت 3 تا 4 دقیقه یا تا زمانی که بو داده شوند و عطرشان پخش شود بپزید. دانه ها را با یک هاون یا ماهی تابه ای کوچک خرد کنید. رویه پوست رنده شده لیمو، نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه و سیر را اضافه کنید. این مواد را خوب با هم ترکیب کنید تا حالتی خمیری پیدا کنند. میکس ادویه جات، گشنیز، جعفری و آب لیمو را داخل مخلوط کن قرار دهید، چند بار با مخلوط کن بهم بزنید تا خوب ترکیب شوند. در همین حال که مواد را مخلوط می کنید آرام روغن زیتون را نیز به ترکیب اضافه کنید.

2- یک ماهی تابه بزرگ را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. ماهی تابه را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید. یک چهارم برش های بادمجان را داخل ماهی تابه قرار دهید و هر طرف را 3 تا 5 دقیقه بپزید. بادمجان های پخته شده را داخل یک ظرف بگذارید. سه بار دیگر این کار را انجام دهید تا همه بادمجان ها بپزند. میکسی که در مرحله قبل درست کردید همان سس چرمولا است. سس را روی بادمجان ها بریزید تا غذا کاملا آماده شود.

اطلاعات تغذیه ای:

مواد گفته شده در این دستور پخت برای 6 وعده می باشد و هر وعده حدودا شامل 5 برش بادمجان به علاه 2 قاشق غذا خوری سس چرمولا می باشد.

اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از این غذا است.

کالری: 127چربی در یک وعده: 9.7 گرمچربی اشباع در یک وعده: 1.3 گرمچربی غیر اشباع در یک وعده: 6.8 گرمچربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: 1.1 گرمپروتئین در یک وعده: 2 گرمکربوهیدرات در یک وعده: 11 گرمفیبر در یک وعده: 6 گرمکلسترول در یک وعده: 0.0 گرمآهن در یک وعده: 2 میلی گرمسدیم در یک وعده: 171 میلی گرمکلسیم در یک وعده: 39 میلی گرمقند در یک وعده: 4 گرم

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار