تبلیغات

پول‌های میلیونی که با ریختن خون به جیب می‌رود/ افزایش رو به رشد «صحنه سازی با جان» در پایتخت

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛صحنه سازی با جان روایت افرادی است که تصادفی ساختگی ایجاد می کنند تا دیه یک انسان کامل را دریافت کنند.پیمانکاران تصادف های ساختگی معمولا ٦٠ تا ٧٠ درصد پول دیه مجروح را برای خودشان برمی دارند به‌ ازای شکستن هر دست یا پا به کسانی که در تصادف‌های ساختگی شرکت می کنند ٣ میلیون تومان می دهند.آرش سالاری رییس اداره ارزیابی شکایات پزشکی قانونی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره موضوعی که به تازگی در فضای مجازی مبنی بر صحنه سازی در تصادفات مطرح شده، گفت: اکنون بسیاری از این افراد که اقدام به این کار می کنند، آن را برای خود جزء منبع درآمد به حساب می آورند و  پول‌های میلیونی با ریختن خون خود به جیب می زنند.

وی بیان کرد: در ایران و بسیاری از کشورهای جهان خودکشی اقدام ناپسند بوده اما با این وجود آمار افرادی که از این طریق کشته می شوند، بسیار افزایش یافته است.

رییس اداره ارزیابی شکایات پزشکی قانونی استان تهران تصریح کرد: باتوجه به شبیه سازی حوادث که این روزها بسیار اتفاق می افتد که موضوع جدیدی است و به همین خاطر آمار دقیقی از این موضوع در دست نیست. 

وی اظهار داشت: از زمانی که پزشکی قانونی وارد این موضوع شده، طبیعی است آمار تعداد افراد شناساسس شده افزایش پیدا کند.

سالاری افزود: به طور کلی هر ماه در تهران آمار حوادث صحنه سازی با جان رو به افزایش است که در مردادماه تهران 13 مورد، شهریور ماه 16 مورد، مهرماه 15 مورد و آبان ماه سال جاری 22 مورد کشفیات در این زمینه صحنه سازی با جان در استان تهران داشتیم.

رییس اداره ارزیابی شکایات پزشکی قانونی استان تهران یادآور شد: بر این اساس نتایج بدست آمده از روبه افزایش بودن این صحنه سازی در تهران خبر می دهد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار