تبلیغات

پیشنهاد عجیب اصفهانیان درباره اشتباهات داوری

به گزارش افکارنیوز،

پس از کش و قوس‌های فراوان و بحث و جدل برخی مربیان لیگ برتری و فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی بیانیه جدیدی صادر کرد و مسئولیت ناکامی احتمالی ایران از صعود به جام جهانی را متوجه فدراسیون فوتبال کرد.

فریدون اصفهانیان نسبت به این بیانیه واکنش نشان داد.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره بیانیه کی‌روش، گفت: رفتار همه ما از کوچک‌ترین فرد تا بزرگ‌ترین فرد در فوتبال باید حرفه‌ای باشد و فقط در راستای نفع فوتبال ایران حرف بزنیم.

او همچنین درباره موضع هیات رییسه فدراسیون در قبال این بیانیه، ‌اظهار کرد: گفتیم که اگر نیاز باشد جلسه هیات رییسه را برگزار می‌کنیم تا درباره این حرف‌ها تصمیم بگیریم. در جلسه این مساله را تجزیه و تحلیل می‌کنیم.

رییس کمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال همچنین درباره عملکرد داوران در هفته‌ نخست نیم فصل دوم لیگ برتر، گفت‌: اشتباه‌های داوری همیشه بوده اما به خاطر یک اشتباه نباید تمام عم. داوران زیر سوال برود. مثلا در بازی استقلال و نفت تهران، داور یک خطا را اشتباه گرفت که به گل تبدیل شد. آیا همه خطاهای پشت محوطه جریمه به گل تبدیل می‌شوند؟ ممکن است داور در یک بازی چند خطای اشتباه بگیرد اما یکی به گل تبدیل شود. اصلا داور خطا را اشتباه گرفته است. تیم مدافع باید مراقب باشد که گل نخورد. مدافعان را طوری بچیند که راه توپ را سد کنند یا جاگیری دروازه‌بان مناسب باشد.

او درباره قضاوت بحث برانگیز داور دیدار پرسپولیس و سایپا هم گفت‌: می‌خواستند کنترل بازی را از دست داور در بیاورند اما زاهدی فر خوب عمل کرد و تصمیم‌های درستی داشت. می‌گویند باید داور پخته تری برای بازی گذاشته می‌شد  ولی مگر داور پخته اشتباه نمی‌کند؟ حق وردی، داور پخته بود ولی اشتباه کرد. اگر داورهای جوان در این بازی‌ها سوت نزنند پخته و با تجربه نمی‌شوند. در بازی پرسپولیس و سایپا چرا بازیکن نیمکت نشین پرسپولیس به داور اعتراض می‌کند. چه کسی باید او را کنترل کند؟

اصفهانیان ادامه‌ داد: هر سوتی که زاهدی فر زد به آن اعتراض کردند اما او خوب قضاوت کرد و با خوش رویی با بازیکنان رفتار کرد. هر جا نیاز بود اخطار داد. بازیکن پرسپولیس را راحت اخراج کرد . یعنی در لحظه توان آنالیز صحنه و تصمیم گیری را داشته است.

او درباره نظر کارشناسان داوری و انتقادهای آنها به عملکرد زاهدی فر هم گفت‌: نمی گویم که نظر کارشناسان را قبول نداریم اما باید بازیکنان و تیم‌ها با داورهای جوان همکاری کنند. قبول داریم که در این هفته‌ حتی اشتباه در اعلام آفساید داشتیم اما اگر داور اشتباه کرده و خطایی پشت محوطه گرفته، آن تیم نگذارد توپ گل شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار