تبلیغات

انجام ثبت‌نام از والدین بیسواد دانش‌آموزان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با بیان اینکه پاداش باسوادی برای افراد بیسواد، ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان است، گفت: ثبت‌نام از والدین بیسواد دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی انجام می‌شود.

به گزارش شمانیوز:علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در خصوص پوشش و آموزش سواد به والدین دانش‌آموزانی که سواد ندارند، اظهار داشت: ثبت‌نام از والدین بیسواد دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی انجام می‌شود.

وی افزود: اگر این دسته از اولیای بیسواد دانش‌آموزان نمره قبولی در آزمون پایانی سوادآموزی کسب کنند، علاوه بر تسهیلاتی که مدرسه برای دانش‌آموز آنها در نظر خواهد گرفت، پاداشی برابر 139 هزار و 600 تومان از سوی دولت دریافت خواهند کرد.

باقرزاده در خصوص شیوه مراجعه و جذب افراد بیسواد در طرح‌های سوادآموزی خاطرنشان کرد: افراد بیسواد می‌توانند به ادارات آموزش و پرورش و واحد سوادآموزی منطقه خود مراجعه و در طرح‌های سوادآموزی ثبت‌نام کنند؛ همچنین شایان ذکر است که پیش از این موضوع، آموزش دهندگان سوادآموزی به درِ منزل آنها مراجعه کرده‌اند.

وی به مشکلاتی که برای سوادآموزی برای این افراد وجود دارد اشاره کرد و گفت: مقاومت این افراد برای حضور در کلاس‌های درس، عدم ادامه حضور در کلاس‌های درس و دیگر مسائل باعث بروز مشکلاتی درخصوص آموزش شده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصریح کرد: برای سوادآموزی مشوق‌های مالی مطابق مصوبه سال 1393 دولت، تسهیلاتی که مدارس فراهم می‌شود و خدماتی که از طریق هسته‌های مشاوره داده می‌شود از جمله موارد مشوقی برای جذب سواد آموزان است.

باقرزاده گفت: برای افراد بیسواد از قوه قهریه استفاده نمی‌شود و محدودیتی برای آنها ایجاد نخواهد شد.

منبع:فارس

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار