تبلیغات

این عادت ها دندان ها را پوسیده می کنند

این عادت ها دندان ها را پوسیده می کننداین عادت ها دندان ها را پوسیده می کنند 

پوسیده شدن دندان ها همه ی ی وقت در نتیجه عادات نادرست در زندگی و غذایی ها روی می دهد که با مطالعه کردن می توان از آن پیش گیری نمود. برخی عادات روزمره می توانند به سلامت دندان هایتان آسیب وارد کنند و موجب تخریب و پوسیدگی زودرس دندان ها شوند توصیه میکنیم با انها آشنا شوید و از انجام دادن انها پرهیز کنید و ناخواسته باعث ازبین رفتن دندان هایتان نشوید توضیحات بیشتر در ادامه مطلب موجود است.

پوسیدگی دندان

آیا به‌طور مداوم دندان‌دردید؟آیا دندان‌های شما به غذا های سرد و گرم بسیار حساس است ؟ اگر جواب مثبت است پس بدانید که در معرض خطر خرابی دندان قرار دارید .درمان نشدن دندان‌ها، می‌ تواند باعث ضعیف شدن سلول‌های ریشه‌ و درنتیجه باعث از دست دادن دائمی دندان شود.با پوسیدگی ،دندان دچار سوراخ میشود و باکتریها و مواد غذایی

این عادت ها دندان ها را پوسیده می کنند

در این سوراخ‌ها گیر می کند درنتیجه آسیب بیشتری به دندان می‌رسد. برحسب آسیبی که دندان دیده است فرد به پر کردن و قاب گذاشتن دندان نیاز پیدا می کند.اما آیا می‌دانستید که برخی عادت‌ها باعث آسیب دیدگی دندان میشود؟

جویدن قرص‌های ویتامین

بیشتر این قرص‌ها جویدنی است و برای بدن مفید است. اما ازآن جا که اسیدی است در صورت جویدن باعث خرابی دندان می‌شود.

جویدن ناخن
این عادت باعث ساییدگی مینای دندان و درنتیجه خرابی دندان ها میشود.

مسواک زدن محکم
 به گزارش پارس ناز مسواک زدن محکم باعث ساییدگی مینای دندان و آسیب‌دیدگی ریشه‌های حساس میشود، درنتیجه خرابی دندان را به دنبال دارد .

خلال‌دندان
استفاده منظم از خلال‌دندان باعث میشود قسمت‌های حساس دندان و لثه آسیب ببیند و به خرابی دندان منجر شود.

مصرف مسکن
بیشتر مسکن‌ها تولید بزاق دهان را کاهش می‌ دهد.با این کاردهان خشک میشود که به‌ساییدگی مینای دندان و خرابی دندان می انجامد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار