تبلیغات

چند درصد دانش‌آموزان دندان سالم دارند؟

وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز میزان درصد دانش‌آموزانی که دندان کاملاً سالم دارند به 11 درصد رسیده است، گفت: 45 هزار نفر در سراسر کشور این طرح را در مدارس اجرا می‌کنند.

به گزارش صبحانه،سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی امروز در افتتاحیه مرحله دوم طرح کشوری وارنیش فلورایدتراپی که در دبستان پسرانه امام مهدی(عج) منطقه 11 تهران برگزار شد با تأکید بر اهمیت پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان، اظهار داشت: ایرانیان وقتی به سن 35 تا 40 سالگی می‌رسند بیش از 13 دندان خراب،‌ افتاده یا کشیده شده دارند.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورها این عدد کمتر از 4 دندان است چرا که آنها در سن 6 تا 12 سالگی، دندان خود را سالم نگه می‌دارند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به رعایت بهداشت دهان و دندان از سوی دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: باید روزی دو نوبت مسواک بزنیم و شیرینی و شکلات کمتری مصرف کنیم چرا که هنگام مسواک زدن، فلوراید موجود در خمیردندان می‌تواند 45 درصد از پوسیدگی دندان‌ها پیشگیری کند.

وزیر بهداشت با اشاره به طرح وارنیش فلورایدتراپی، خاطرنشان کرد: 36 میلیون خدمت را به کمک آموزش و پرورش انجام داده‌ایم و این نوبت پنجم کار پیشگیری از پوسیدگی دندان است که از امروز شروع می‌شود و برای 7 میلیون دانش‌آموز انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: حدود 2 سال پیش که این طرح را شروع کردیم مجموعا حدود 5 درصد دانش‌آموزان بودند که دندان سالم داشتند اما امروز این میزان به 11 درصد رسیده است، 89 درصد یعنی از هر 10 نفر 9 نفر مشکل دندان دارند.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: به جای اینکه در این خصوص هزینه کنیم باید کاری کنیم تا دندان‌ها خراب نشوند ضمن اینکه 45 هزار نفر آموزش لازم را دیده‌اند و این کار را در سراسر کشور انجام می‌دهند./فارس

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار