تبلیغات

آشنایی با خواص ارده در طب سنتی

خواص ارده در طب سنتی

کنجد یکی از قدیمی ترین دانه های روغنی است که توسط بشر شناخته شده و برای خوراک و به عنوان دارو مصرف داشته است.

خواص ارده از نظر طب قدیم:

در کتب طب سنتی با نام رهشی امده است و ان عبارت است از کنجد پوست گرفته بریان که نرم ساییده شده باشد و به صورت مایع در اید و روغن ان را نگرفته باشند. از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی گرم وتز است. و از مظر خواص معتقدند که برای تقویت نیروی جنسی و تقویت بدن مفید است.

اگر به طور غلیظ خورده شود دیر هضم و ثقیل است و اشتها را از بین می برد برای رفع این عوارض آن را باید با عسل و سرکهمخلوط کرد و خورد.

ارده نرم کننده ی سفتی ها و ورم ها ی سفت داخلی است و دمل ها زرا نیز نرم می کند و مسکن درد ان است هم چنین ضماد و مالیدن ان نیز همین خواص را دارد.

در مناطق خاور دور از نظر خواص دانه ی کنجد متفق القول اید که مغذی و نرم کننده است. برای نرم کردن سینه مفید است و ملین و مسهل است.

مدر قاعده آور است.خواص ارده

دانه های سیاه کنجد از نظر خواص ترجیح داده می شود.

این دانه ها به عنوان پاد زهر مورد توجه است و به علاوه برای معالجه ی بی حسی، کرختی، فلج، یبوست و کاهش فشار خون بالا تجویز می شود.خواص ارده

هم چنین برای رفع بیماری ها ی رحم توصیه می شود.

مدر قاعده اور است. دانه های سیاه کنجد از نظر خواص ترجیح داده می شود.

همچنین برایرفع بیماری های رحم توصیه می شو. روغن دانه های کنجد جانشین برتری برای روغن زیتون است و به عنوان ظرف برای تهیه پمادها، ماده مفیدی است.

برگ های کنجد لعاب زا می باشد و نرم کننده و محلل است دم کرده آن برای ردشد موی سر نافع است دم کرده گیاه کاملمدر است.خواص ارده

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار