تبلیغات

وزش باد شدید و باران در اکثر نقاط کشور / پیش بینی هوای تهران طی ۲ روز آینده

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز با نفوذ جریان‌های شمالی و گذر موجی از نوار شمالی کشور در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی و در برخی مناطق، بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز در شمال قزوین و سمنان نیز در بعد از ظهر رشد ابر همراه با رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: بارش‌های رگباری در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و مناطقی از گیلان و شمال اردبیل شدت بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا ناپایداری جوی مناطق بیشتری از شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی و ارتفاعات غرب کشور را فرا می‌گیرد، گفت: در استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات شرقی البرز نیز رشد ابر و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: روز جمعه (۲۷ مرداد) در استان گلستان، مناطقی از مازندران و شمال سمنان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود همچنین در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی افزود: طی دو روز آینده در مناطقی از جنوب شرق و دامنه‌های زاگرس جنوبی در استان هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، فارس، نیمه غربی کرمان، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب غرب یزد احتمالا در چهار محال و بختیاری، جنوب اصفهان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر،بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز جمعه از ناپایداری در نوار جنوبی کشور کاسته می‌شود، تصریح کرد: در این روز تنها مناطقی از هرمزگان و نیمه شرقی فارس در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده خواهد داشت همچنین طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی در ادامه گفت: امروز و فردا در جنوب سمنان، شمال اصفهان، قم، گاهی افزایش باد با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود همچنین فردا شرایط برای تشکیل گرد و غبار روی کشور عراق فراهم است و انتقال آن به مناطقی از نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارگرد: آسمان تهران روز پنجشنبه( ۲۶ مرداد) کمی ابری، در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲۷ مرداد) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

پیش‌بینی طغیان رودخانه‌ها در ۱۰ استان کشور

سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از احتمال بروز آبگرفتگی و طغیان رودخانه‌ها در برخی نقاط ۱۰ استان کشور خبرداد.

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود موج بارشی جدید به کشور اخطاریه‌ای صادر کرد.

پیرواخطاریه شماره ۳۸ سه‌شنبه مورخ ۲۴ مرداد ماه سال ۹۶ طی سه روز آینده، به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب به سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال طغیان رودخانه‌ها و مسیلها به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه ۹۶ : برخی مناطق فارس، شمال وشرق بوشهر، برخی مناطق هرمزگان، ارتفاعات جنوب و جنوب غرب کرمان، نیمه شمالی آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی و مناطقی از گیلان .

پنج شنبه ۲۶ مرداد ماه ۹۶: برخی مناطق فارس، شمال و شرق بوشهر، برخی مناطق هرمزگان، ارتفاعات جنوب و جنوب غرب کرمان، مناطقی ازآذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ارتفاعات زنجان وشمال سمنان .

جمعه ۲۷ مرداد ماه ۹۶ : برخی مناطق گلستان.

ازاینرو داشتن آمادگی لازم برای جلوگیری از خسارت احتمالی در مناطق یاد شده به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب توصیه می‌شود.

منبع مطلب : بروزها

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار